Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը մարտի 20-ին ընդունել է ՀՀ-ում Վրաստանի նորանշանակ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Գիորգի Շարվաշիձեին: ՀՀ ԱԺ նախագահը շնորհավորել է դեսպանին մեր երկրում դիվանագիտական առաքելություն սկսելու կապակցությամբ:
Նա մեծապես կարեւորել է Վրաստանի հետ հարաբերությունները` հիշեցնելով, որ Հայաստանի կառավարության` 2021-2026 թթ. գործողությունների ծրագրում Վրաստանի հետ առանձնահատուկ բարիդրացիական հարաբերությունների զարգացումն ընդգծված է որպես առաջնահերթություն: Նա նշել է, որ Հայաստանը հետաքրքրված է Վրաստանի հետ ռազմավարական գործընկերության հաստատման ուղղությամբ:
Հանդիպմանն անդրադարձ է եղել բարեկամ երկրի օրենսդիր մարմնի հետ հաստատված սերտ համագործակցությանը: Անդրադառնալով խորհրդարանների նախագահների պարբերական հանդիպումներին` Ալեն Սիմոնյանը տեղեկացրել է, որ այդ մակարդակով հաջորդ հանդիպումը տեղի կունենա այս տարի` Հայաստանում:
Հանդիպմանը կարեւորվել է միջխորհրդարանական բարեկամական խմբերի եւ համապատասխան հանձնաժողովների սերտ համագործակցությունը:
Վրաստանի դեսպանը, շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար, նշել է, որ Հայաստանն իր համար հարազատ երկիր է` հիշատակելով մանկության տարիներին մի բակում ապրող վիրահայ ընկերներին: Նա ընդգծել է, որ Վրաստանը դժվար է պատկերացնել առանց հայկական հարուստ մշակույթի:
Կողմերը պատրաստակամություն են հայտնել ջանքեր ներդնել երիտասարդության շրջանում հայ-վրացական պատմական բարեկամությունն ու հարեւանային ներուժն ամրապնդելու հարցում:

On March 20, the President of the National Assembly of the Republic of Armenia Alen Simonyan received the newly appointed Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Georgia Giorgi Sharvashidze to the Republic of Armenia. The RA NA President congratulated the Ambassador on the occasion of starting a diplomatic mission in our country.
He greatly highlighted the relations with Georgia, reminding him that in the Armenian Government plan for 2021-2026 the development of special neighbourly relations with Georgia is highlighted as a priority. He noted that Armenia is interested in establishing a strategic partnership with Georgia.
The close cooperation established with the legislative body of a friendly country was discussed at the meeting. Touching upon the periodic meetings of the Parliament Speakers, Alen Simonyan informed that the next meeting at that level will take place this year in Armenia.
Close cooperation of inter-parliamentary friendly groups and relevant Committees was highlighted at the meeting.
The Ambassador of Georgia, thanking the NA President for the warm reception, noted that Armenia is a dear country to him, mentioning his Armenian-Georgian friends who lived in the same yard during his childhood. He underlined that Georgia is difficult to imagine without Armenian rich culture.
The parties expressed willingness to make efforts in strengthening Armenian-Georgian historical friendship and neighbourly potential among the youth.